Bieżące informacje

Świdniccy policjanci przypominaja - za mandat karny możesz zapłacic bezpośrednio u Policjantów Ruchu Drogowego

Data publikacji 30.03.2021

Od lutego 2018 roku na terenie powiatu świdnickiego, ale i całego kraju osoby ukarane przez policjantów ruchu drogowego za wykroczenie mandatem karnym mogą dokonać płatności na miejscu przy wykorzystaniu karty płatniczej, bądź instrumentu płatniczego typu „Blik”. Przypominamy, że w takie terminale płatnicze wyposażeni są funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli korzystanie z terminali płatniczych 1 lutego 2018 roku. Opłacić mandat można więc u funkcjonariuszy natychmiast i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście nie jest to obowiązek, a jedynie ułatwienie dla osoby ukaranej. Pozwala to wszystkim, których postępowanie w sprawach o wykroczenie zakończyło się mandatem karnym, na zaoszczędzenie czasu.

Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już wykonywać przelewów przez internet, czy też stać w kolejce w banku lub na poczcie. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Powrót na górę strony
Polska Policja