Bieżące informacje

Świdniccy Policjanci apelują! WSPÓLNIE ZADBAJMY O NASZE ŻYCIE I ZDROWIE!

Data publikacji 01.04.2021

Panująca obecnie epidemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Żyjemy z dużym obciążeniem różnych ograniczeń i izolacji, co w pewnym stopniu zakłóca nasze codzienne funkcjonowanie. Świdniccy policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Pamiętajmy, że życie i zdrowie każdego z nas to najcenniejszy dar jaki mamy. Wspólnie o nie zadbajmy!

W celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się Covid-19, unikajmy przebywania w większych grupach.

Pamiętajmy również o częstym dezynfekowaniu rąk.

Tylko odpowiedzialnym zachowaniem możemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy! Nie przestrzegając wprowadzonych przez Rząd ograniczeń, narażamy życie i zdrowie innych osób. Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych.

Respektujmy prawo, a także zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro. Głównym celem jest przecież ochrona życia i zdrowia ludzkiego.

Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystim własne i swoich najbliższych.

Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomagają nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaz swoich produktów z dostawą do domuy.

Jesli mamy informację o osobach starszych wymagajacych szczególnej dbałości o zdrowie informujmy ośrdku pomocy społecznej bądz inne instytucje pomocowe

Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. Kwarantanna domowa, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze. Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Powrót na górę strony
Polska Policja