Bieżące informacje

ŚWIDNICCY POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ-W OKRESIE PRZEDŚWIĄTECZNYM NIE JESZCZE BARDZIEJ UWAŻAJMY BY NIE PAŚĆ OFIARĄ PRZESTĘPSTW. PAMIETAJMY TEZ O ODPOWIEDZIALNYM ZACHOWANIU I PRZESTRZEGANIU AKTUALNYCH OBOSTRZEŃ

Data publikacji 03.04.2021

Dziś ostatni dzień na przygotowanie się do świąt, w tych dniu zapewne jeszcze wybierzemy się na przedświąteczne zakupy. Świdniccy policjanci przypominają podstawowe zasady, które pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnych wrażeń związanych z kradzieżami przez tzw. „kieszonkowców”. Świdniccy policjanci apelują również o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, a także współpracę i ze służbami. Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie i życie!

Chociaż mamy stan epidemii, złodzieje nie próżnują, dlatego świdniccy policjanci radzą, aby wszędzie tam, gdzie jest więcej ludzi czyli w sklepach, na targach i w środkach komunikacji publicznej, zachować szczególną ostrożność. W takich właśnie miejscach zdarza się najwięcej kradzieży. Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie.

  • Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając ją i umieszczając w różnych miejscach zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki.

  • Płacąc za zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy.

  • Nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej, nie eksponujmy go również w widocznym miejscu.

  • Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki.

  • Zwracajmy uwagę także na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiając ich bez opieki i nadzoru. Trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie.

  • W czasie zakupów klucze do mieszkania nośmy w innym miejscu niż dokumenty z adresem.

Bądźmy również wyczuleni podczas robienia zakupów przez Internet ! Starajmy się dokonywać zakupów za pobraniem, płaćmy po otrzymaniu zamówionego towaru.

Po raz kolejny również zwracamy się z apelem o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, o współpracę ze służbami.

Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa, i róbmy to we właściwy sposób, zachowujmy dystans społeczny, unikajmy przebywania w większych grupach, pamiętajmy też o o częstym dezynfekowaniu rąk, a wszystko to w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się COVID-19. Tylko odpowiedzialnym zachowaniem możemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony
Polska Policja