Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie

Data dodania: 12 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Strzegom Świdnica

W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedzili dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie. Dzieci podczas spotkania wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach, natomiast tematem spotkania z młodzieżą była min przemoc oraz profilaktyka alkoholowa i narkotykowa.

Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
 
9 marca br. w ramach tej akcji policjanci świdnickiej komendy w składzie st.sierż. Marta Rycąbel oraz  nadkom. Robert Topolski spotkali się z dziećmi oraz z  młodzieżą z Zespołu Szkolno-Przedszkolenego w Jaroszowie.
 
st. sierż. Marta Rycąbel podczas spotkania z dziećmi omówiła temat bezpieczeństwa najmłodszych w domu oraz szkole. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na podstawowe zasady poruszania się po drodze. Policjantka uświadamiała najmłodszych z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Z dziećmi rozmawiała także o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi zarówno podczas codziennych zabaw ale także w sieci. 
 
Dzieci doskonale znały numery alarmowe oraz wiedziały jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia. 
 
Podczas spotkania z młodzieżą  nadkom. Robert Topolski rozmawiał o cyberprzestępczości oraz o przemocy i związaną z nimi odpowiedzialnością prawną. Poruszony został również temat najczęstszych zachowań związanych z przemocą rówieśniczą i z przemocą relacyjną tj. wykluczenie z grupy, obniżanie statusu, izolowanie, odmawianie.
 
Z młodzieżą poruszony został również temat środków odurzających i dopalaczy, miało to na celu: podniesienie poziomu świadomości w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie informacji na temat odpowiedzialności prawnej za przestępstwa okołonarkotykowe. 
 
Policjant zachęcał młodych ludzi do prezentowania stanowczej postawy NIE wobec narkotyków.
Poruszona została również profilaktyka alkoholowa.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

Galeria