Ta strona używa plików cookie!
close

24-latek zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez policjantów

Data dodania: 10 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świebodzice Świdnica

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz 15 - letni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 24-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez świebodzickich policjantów. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nigdy też nie posiadał prawa jazdy, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach nocną porą patrolowali rejon miasta. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Opel, który nie posiadał tylnych świateł.  Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak w reakcji przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. 
 
Na ulicy Żeromskiego mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem opuścił je i zaczął uciekać pieszo . Jednak nie  trwało to  długo, bo policjanci szybko  zatrzymali go ulice dalej.
Pirat drogowy, którym okazał się 24 -latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało że mężczyzna jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Nieodpowiedzialny 24-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna ukarany został za kierowanie autem bez uprawnień 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek 

Powiązane wiadomości