Ta strona używa plików cookie!
close

By ratować kolegę, próbował przekupić interweniujących policjantów

Data dodania: 13 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Vectra, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Pasażer chcąc aby policjanci odstąpili od swoich czynności, próbował ich przekupić, wręczając korzyść majątkową. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Vectra, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka ponad dwa promile alkoholu. 
 
W trakcie wykonywania czynności, do policjantów podszedł pasażer, 26-letni kolega kierowcy. Chcąc ratować przyjaciela z opresji, usiłował przekupić policjantów, wręczając im 200 zł. Mężczyzna został zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna w chwili zatrzymania również był nietrzeźwy badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
 
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w sprawie , kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości.
A pasażer usłyszał zarzut  wręczenia korzyści majątkowej - za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.  
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

Powiązane wiadomości