Ta strona używa plików cookie!
close

Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy

Data dodania: 13 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świdnicy.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego  na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.    
  
Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości  9 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy, nagrywarkę oraz środki pieniężne w kwocie blisko 1100 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. 
  
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. 
  
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 
  
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. Magdalena Ząbek

Galeria

Powiązane wiadomości