Ta strona używa plików cookie!
close

Świdniccy Policjanci APELUJĄ do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze

Data dodania: 11 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Świdnicka policja apeluje - dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Od kilku dni warunki na drogach są zmienne, a przez to trudne. Miejscami jest ślisko, a wieczorem i nad ranem mogą występować mgły utrudniające widoczność.
 
Świdnica policja apeluje do wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach. 
 
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  od kilku dni mają dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, nieostrożności kierujących bądź wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, na drogach naszego powiatu codziennie dochodzi do kilkunastu zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj tj 10 stycznia br. na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków oraz dziecięciu kolizji drogowych.
APELUJEMY do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o  dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych
 
Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.
 
By móc bezpieczniej poruszać się w tym trudnym dla uczestników ruchu drogowego okresie, konieczne jest właściwe przygotowanie samochodu. Przed rozpoczęciem jazdy koniecznie należy usunąć śnieg z samochodu i oczyścić szyby oraz światła pojazdu. Jeżeli kierowca będzie poruszał się pojazdem który nie będzie odśnieżony, popełnia wykroczenie drogowe - art. 66 Prawa o Ruchu drogowym, za które grozi mandat karny do 500 zł. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st.sierż. Magdalena Ząbek 

 

Powiązane wiadomości