Ta strona używa plików cookie!
close

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień

Data dodania: 9 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Strzegom

Kierowcy, którzy prowadzą pojazd mechaniczny na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pomimo cofnięcia uprawnień, po kontroli drogowej mogą spodziewać się kary pozbawienia wolności nawet do lat 2. Taka kara może grozić 39-latkowi, który nie zastosował się do decyzji Starosty.

W trakcie wczorajszej służby na terenie miasta Strzegomia, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Mazda. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 39-latek nie posiada przy sobie uprawnień do kierowania.
 
Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że kierowca decyzją Starosty Świdnickiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 
 
Takie zachowanie to przestępstwo, za które 39-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. 
 
Przypominamy! 
Art. 180a k.k. stanowi, iż  „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek

 

Powiązane wiadomości